Autohipnoza

Oprócz skutecznych subliminali, istnieją również techniki manualne, które można wykorzystać do napędzania własnego sukcesu. Są szczególnie przydatne jako dodatek.

Technika autosugestii

Skuteczną metodą jest autosugestia, dzięki której nasz umysł jest przeprogramowywany poprzez wszczepianie pewnych przekonań przez powtarzanie. Innym przykładem może być również autohipnoza – możliwe jest samodzielne i świadome indukowanie stanu, który ma wpływ na naszą psychikę.
Podczas korzystania z autosugestii należy pamiętać o kilku rzeczach:
  • Afirmacje zawsze muszą być sformułowane pozytywnie
  • Negacje nie są wchłaniane przez podświadomość
  • Afirmacje należy formułować w formie obecnej
  • Działaj i myśl tak, jakbyś już osiągnął to, co chcesz
  • Afirmacje trzeba powtarzać codziennie
  • Nowe pozytywne przekonania kształtują się najwcześniej po 21 dniach

Czym są wizualizacje?

Efekt autosugestii i pozytywnych afirmacji można wzmocnić poprzez wizualizacje umysłowe. Pomocne może być między innymi wyobrażenie sobie siedzenia w willi w basenie, gdy celem jest zdobycie większego bogactwa.

Jeśli te wizualizacje są bardzo żywe i oddziałują one realnie na nasze zmysły, stają się one jeszcze bardziej realne i skuteczne. Hałas, zapach, smak sprawiają, że wyobrażone nowe doświadczenia stają się bardziej rzeczywiste. Te obrazy, które wytwarzamy w naszym umyśle, są traktowane przez mózg za rzeczywistość i dlatego postrzegane są jako prawdziwe.

Pamiętaj! Niezbędne dla wszystkich wizualizacji i afirmacji są emocje! Afirmacje nie będą skuteczne, jeśli nie ma w tym naszej woli i chęci. Dopiero myśli połączone z uczuciami dają w efekcie pożądane rezultaty.

Mam nadzieję, że swój proces zmiany zaczniesz od afirmacji i zaczniesz formułować pozytywne przekonania, nie dając przy tym dojść do głosu negatywnym impulsom czy myślom.

Streszczenie

Afirmacje zawsze muszą być sformułowane pozytywnie i w aktualnej formie.Codzienne powtarzanie jest niezbędne, aby wprowadzić te wypowiedzi głęboko do podświadomości.Ważne: poczuj, co mówisz! Emocje dodają siły afirmacjomUżyj wizualizacji, aby nadać swojej podświadomości bardziej konkretny obraz swoich pragnień!
Close Menu
×

Koszyk