Czym jest psychosomatyka?

Psychosomatyka jest koncepcją opisującą zdrowie człowieka jako połączenie zdrowego ciała i umysłu. Opisuje, jak ciało i umysł współpracują ze sobą i jakie zachodzą między nimi interakcje.

Wiele problemów psychicznych i emocjonalnych ma swoje odzwierciedlenie na poziomie fizycznym. Niektórzy eksperci idą nawet o krok dalej i uważają, że każdą jednostkę chorobową można przypisać do konkretnego problemu psychicznego. Wiele chorób fizycznych nie ma medycznego wyjaśnienia, co więcej – trudno jest znaleźć ich przyczynę.

Wiele problemów umysłowych umiejscawia się w poszczególnych narządach ciała, mając wpływ na ich niewłaściwą pracę, a co za tym idzie – na powstawanie choroby. Dobrym przykładem może być zespół jelita drażliwego czy częste, powracające bóle brzucha. Ich przyczyną bardzo często są stłumione emocje lub długotrwałe życie w silnym stresie.

Podsumowując: nasze podświadome problemy mogą powodować realne, fizyczne choroby i dolegliwości.

Jeśli masz fizyczne dolegliwości, których źródła nie jesteś w stanie namierzyć, zdecydowanie powinieneś uwzględnić ich psychosomatyczne pochodzenie.

Skutecznym i sprawdzonym środkiem zaradczym na dolegliwości psychosomatyczne jest nasz Pakiet Zdrowie, który został tak przygotowany, by leczyć choroby fizyczne i przyczyniać się do ustąpienia dolegliwości.

Nasz produkt dla Twojego uzdrowienia: TUTAJ

Close Menu
×

Koszyk