1. Czym są właściwie Binaural Beats?

Najkrócej mówiąc binaural beats (dudnienia synchroniczne) to rodzaj muzyki o niskiej częstotliwości, który wykorzystując sposób działania słuchu ma wprowadzać słuchacza w różne stany świadomości. Jest to możliwe dzięki temu, że natura wyposażyła nas w mechanizm percepcji dźwięku oparty na uszach rozlokowanych po dwóch stronach głowy. Każde ucho rejestruje tak naprawdę różne dźwięki, które za sprawą narządów słuchu są przekształcane i łączone w jeden, przekazywany dalej do mózgu.

Energiczna Wiecznosc Subliminal polski używa Binaural Beats i tonów izochronicznych. Obydwie technologie zostały naukowo udowodnione, że są bardzo skuteczne w radzeniu sobie z lękami, depresjami, wzmacnianiem układu odpornościowego, otwieraniem centrów czakr, problemami ze snem, pokonywaniem uzależnień i wieloma innymi.

Subliminal to najszybszy sposób na potężne przeprogramowanie podświadomości i afirmację życia, o którym zawsze marzyłeś. Jeśli nadal masz wątpliwości co do technik podprogowych, to jest to oczywiście zrozumiałe. Chciałbym Cię prosić, abyś najpierw sam na sobie wypróbował siłę tych plików audio. Możesz na tym tylko skorzystać!

Na przykład częstotliwość ALPHA, poprawia uwagę i koncentrację, co ma pozytywny wpływ na skuteczność Subliminali.

2. Jaki wpływ mają Binaural Beats?

Ponad 5 różnych badań ([badania 1],[badania 2], [badania 3], [badania 4], [badania 5]) zostało udowodnione, że słuchanie tych dudnień różnicowych może mieć wpływ na nasze fale mózgowe, a tym samym stymulować mózg. Na przykład można zachęcać do ukierunkowanego relaksu, snu, medytacji lub koncentracji.

W zasadzie rozróżnia się 5 różnych stanów świadomości:

  • W stanie gamma od (30 Hz) czujemy się zestresowani. Nasze ciało pracuje tutaj nad wysoką wydajnością. Zakres niskiego gamma do 38 Hz jest również często określany jako stan beta-3.
  • W stanie beta (13–30 lub 38 Hz) jesteśmy prawie w trybie normalnym. Tutaj robimy normalne codzienne czynności.
  • W stanie alfa (8 - 13 Hz) wprowadzamy relaksację. Jeśli np. czytamy, słuchamy muzyki lub patrzymy na coś ciekawego.
  • Stan theta (4 - 8 Hz) jest szczególnym warunkiem między czuwaniem a snem; Jeśli chcesz, możesz zasnąć. Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy świadomie, często tylko w głębokim transie. Ten warunek jest szczególnie interesujący dla wywoływania świadomych snów.
  • Stan delta (0 - 4 Hz). Osiągamy to w naszych głębokich fazach snu. Kto chce dostać się do doświadczenia poza ciałem, musi osiągnąć ten stan z przytomną świadomością.
W każdym z tych stanów świadomości nasze fale mózgowe mają charakterystyczny zakres wibracji. Na tę częstotliwość wibracji może mieć wpływ częstotliwość wibracji Binaural Beats, tak że można łatwiej wywołać opisane właśnie stany świadomości. deep sleep. pain relief. anti-aging. healing

3. Jak działają Binaural Beats?

Co dokładnie dzieje się w twoim mózgu, kiedy słuchasz muzyki binauralnej? Po pierwsze, osiągniesz różne sinusoidy, tak zwane częstotliwości nośne, przez słuchawki po lewej i prawej stronie. Dźwięki te różnią się w zależności od częstotliwości. Podczas słuchania te dwie nuty mieszają się w mózgu, tworząc dźwięk binauralny. Ma to dokładnie częstotliwość drgań wynikającą z różnicy dwóch częstotliwości nośnych.
Tak działają Binaural Beats. Częstotliwość nośna 300 Hz na lewym uchu i jedna na 308 Hz po prawej daje wynik Binaural Beats o częstotliwości 8 Hz (308-300 = 8).
Na przykład, jeśli odtwarzasz częstotliwość 300 Hz w lewym uchu, a częstotliwość 308 Hz w prawym, otrzymasz w mózgu binauralny rytm 8 Hz.

W ten sposób możesz kontrolować częstotliwość uderzeń Binaural Beats. Fale mózgowe dostosowują się do Binaural Beats podczas słuchania, ponieważ mózg jest przez nie stymulowany. Ponieważ nasze stany świadomości są zależne od naszych fal mózgowych, można praktycznie ustawić pewien stan świadomości. Im szybciej wibrują fale mózgowe, tym bardziej idzie w kierunku wysokiej wydajności i stresu. Im wolniej wibrujesz, tym bardziej się zrelaksujesz.
W naszym przykładzie 8 Hz bylibyśmy w stanie alfa. Jest to idealne rozwiązanie dla promowania relaksu i koncentracji. Zmniejszając częstotliwość Binaural Beats, możesz zrelaksować się głębiej i głębiej i pomóc sobie łatwiej wyzwolić świadome sny lub doświadczenia poza ciałem.

4. Zastosowania Binaural Beats

Z Binaural Beats możesz konkretnie kierować:

Zwalczanie problemów ze snem lub szybsze zasypianie

Zazwyczaj zasypiamy między stanami alfa i theta. Znasz to, kiedy gdy siedzisz przed telewizorem i zasypiasz? Dzieje się tak, ponieważ relaksacja przed polem migotania prowadzi do stanu alfa, a następnie powoli do stanu theta. Wtedy nasze oczy po prostu zamykaja się. Niestety, nie dzieje się tak często, gdy idziemy spać. Często myślimy o naszych kłopotach i problemach i pozostajemy w wersji beta. Ein binaural Beat kann dich in dem Beta-Zustand abholen und tief in den Alpha-Zustand führen, indem du leichter einschlafen kannst. Binaural beat może podnieść cię w stanie beta i zaprowadzić cię głęboko w stan alfa, ułatwiając zasypianie.
Close Menu
×

Koszyk